top of page

PRACOWNIA IKON SERCA JEZUSOWEGO

Nasza pracownia powstała z potrzeby modlenia się ikoną we wspólnocie. Spotkaliśmy się w Tarnowie Podgórnym z przekonaniem, że ikona jest obrazem innym niż wszystkie - nie jest pisana naszą ręką. Dla każdego z nas pierwsze spotkanie z ikoną było dość intuicyjne. Czuliśmy, że nie są to zwykłe obrazy.

 

Ikona wniknęła w naszą codzienność, a z nią najgenialniejszy z twóców - sam Bóg. Oprócz doświadczeń jakie każdy z nas wniósł do grupy, zyskaliśmy jeszcze jeden dar - przyjaźń.

Obecnie pracownia organizuje kursy ikonopisarskie, ikonograficzne, tworzy ikony, kopie ikon. Malowanie ikon, czy mówiąc poprawniej pisanie ikon jest naszą drogą. Pisanie ikon dla tego- że można znaki zawarte w ikonie czytać. Pisanie ikon dla tego, że można się modlić słowami świętych, którzy są pisani. 

Oprócz kursów ikonopisarskich możesz się u nas nauczyć złoceń. Złocenia w technice na pulment, złocenia ikon na mikstion, złocenia złotem muszelkowym, złocenie w technice rumuńskiej. 

Kurs ikonopisarski lub pozłotniczy w jakim chcesz wziąć udział może odbywać się stacjonarnie lub online. Organizujemy kursy ikonopisarskie plenerowe. 

 

W naszej pracowni oprócz pięknych ikon znajdziesz narzędzia ikonopisarskie i pozłotnicze. 

Zapraszam Cię serdecznie do naszej społecznosci. 

bottom of page