Dewocjonalia- po co to komu?

Czym są i jaka jest ich rola? Dewocjonalia (z łac. devovere – poświęcić) – drobne przedmioty kultu religijnego (np. medaliki, różańce, obrazki). Skoro poświęcenie, to komu?


Problem taki, że dewocjonalia teraz w głównej mierze z przyczyn ekonomicznych znajdują swoją produkcję w Chinach i produkowane są przez osoby kompletnie niewierzące. Jak więc osoba niewierząca, która nie zna teologii, może tworzyć przedmioty, które mają do wiary kierować?

Bóg widzi przecież więcej i zna myśli i zamiary człowieka.


Jeżeli święte obrazy, krzyżyki i różańce to dla Ciebie coś więcej niż dekoracja, to dobrze trafiłeś. Ikony, obrazy, lampy i komplety różańcowe to artykuły, które są tworzone w naszej pracowni z modlitwy do modlitwy. To doskonałe akcesoria, które nadają się na prezent na Pierwszą Komunię Świętą i Chrzest Święty. Ikony mają nas otwierać na obecność, ale nie są uobecnieniem Boga. Ikony to bank modlitwy- podczas pracy nad każdą ikoną ikonograf modli się i pości w intencjach osoby dla której ikona jest wykonywana. To jest prawdziwe poświęcenie- devovere.


W naszej pracowni znajdują się między innymi: Ikony, zestawy do chrztu, linoryty ze świętymi, świece biblijne oraz Karty modlitewne.

I skoro to czytasz, to mam nadzieję, że znajdziesz na naszej stronie coś co poruszy Twoje serce. Zobacz jak mogą wyglądać dewocjonalia "z duszą".


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Chrzest