Dewocjonalia- po co to komu?

Czym są i jaka jest ich rola? Dewocjonalia (z łac. devovere – poświęcić) – drobne przedmioty kultu religijnego (np. medaliki, różańce, obrazki). Skoro poświęcenie, to komu?


Problem taki, że dewocjonalia teraz w głównej mierze z przyczyn ekonomicznych znajdują swoją produkcję w Chinach i produkowane są przez osoby kompletnie niewierzące. Jak więc osoba niewierząca, która nie zna teologii, może tworzyć przedmioty, które mają do wiary kierować?

Bóg widzi przecież więcej i zna myśli i zamiary człowieka.


Jeżeli święte obrazy, krzyżyki i różańce to dla Ciebie coś więcej niż dekoracja, to dobrze trafiłeś. Ikony, obrazy, lampy i komplety różańcowe to artykuły, które są tworzone w naszej pracowni z modlitwy do modlitwy. To doskonałe akcesoria, które nadają się na prezent na Pierwszą Komunię Świętą i Chrzest Święty. Ikony mają nas otwierać na obecność, ale nie są uobecnieniem Boga. Ikony to bank modlitwy- podczas pracy nad każdą ikoną ikonograf modli się i pości w intencjach osoby dla której ikona jest wykonywana. To jest prawdziwe poświęcenie- devovere.


W naszej pracowni znajdują się między innymi: Ikony, zestawy do chrztu, linoryty ze świętymi, świece biblijne oraz Karty modlitewne.

I skoro to czytasz, to mam nadzieję, że znajdziesz na naszej stronie coś co poruszy Twoje serce. Zobacz jak mogą wyglądać dewocjonalia "z duszą".


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Szkaplerz

Chrzest